Jak bezpiecznie przechowywać alkohole w magazynie?

Jak przechowywać alkohol w magazynie, by nie stracił swoich właściwości? Oto jest pytanie! Przechowywanie alkoholu w magazynie często wiążę się ze spełnieniem określonych norm: od utrzymania odpowiednich temperatur w magazynie, po dokładne zabezpieczenie tego typu produktów i przestrzeganie właściwego sposobu przechowywania dla danego rodzaju alkoholu. O czym musisz wiedzieć, gdy przechowujesz alkohol w magazynie zewnętrznym?

Zasady przechowywania alkoholu w magazynie – co warto wiedzieć?

W jaki sposób przechowywać alkohole w magazynie? To pytanie, które często zadają klienci, którym zależy na bezpiecznym przechowaniu alkoholu w magazynie. Pierwszym krokiem do odpowiedniego przechowywania tego typu produktów w magazynie jest znalezienie właściwej przestrzeni, która będzie dobrze zabezpieczona i w której będzie panowała odpowiednia temperatura. Nowoczesny magazyn z obsługą Trans-Tok to odpowiednie miejsce do przechowywania wszelkiego rodzaju alkoholi. O czym więc pamiętać podczas przechowywania tego typu trunków?

Jedną z najważniejszych zasad jest utrzymywanie odpowiedniej temperatury w magazynie, aby alkohol nie stracił swoich właściwości. Z tego powodu tak istotne jest to, aby magazyn z obsługą był klimatyzowany i jednocześnie zapewniał takim produktom odpowiednią temperaturę zgodną z zaleceniami producenta alkoholu.

Drugą istotną kwestią w przechowywaniu alkoholu w magazynie jest to, aby chronić alkohol przed promieniowaniem słonecznym. Najlepiej więc składować go w magazynach, w których nie ma dostępu do światła słonecznego. Dlaczego to tak istotne? Przede wszystkim alkohole muszą mieć zapewnioną najbardziej optymalną temperaturę i nie powinny być narażone na działanie promieni słonecznych.

Kolejną kwestią, o której należy pamiętać przy przechowywaniu alkoholi w magazynie jest właściwy sposób składowania tego typu produktów. Każdy rodzaj wina należy przechowywać w pozycji poziomej, gdyż jest to najbezpieczniejszy sposób przechowywania tego rodzaju alkoholu. Ponadto warto zwracać uwagę na to, czy korek od wina nie wysycha ani nie ściera się. W przeciwnym razie może narazić wino na szkodliwy proces utleniania, w wyniku którego trunek może zmienić swoje właściwości.

Pozostałe rodzaje alkoholu takie jak wódka, whisky, szkocka, gin czy bourbony warto przechowywać w pozycji pionowej na specjalnie wydzielonych miejscach w magazynie. Warto pamiętać o tym, aby stosować się do zaleceń producenta danego trunku i sprawdzać w jakich temperaturach powinny być przechowywane tego typu produkty.

Alkohol w magazynie – o czym pamiętać?

Przechowywanie alkoholu w magazynie wymaga nie tylko znajomości aspektów prawnych, ale również odpowiednio przygotowanego miejsca. Każdy rodzaj alkoholu wymaga właściwego sposobu składowania, dlatego warto o tym pamiętać. Butelki z winem wymagają szczególnego przechowywania w poziomie, a także kontrolowania stanów korków, aby te nie ukruszyły się i nie wpadły do wnętrza butelek. Każdy rodzaj alkoholu należy przechowywać w chłodnych temperaturach i z dala od promieni słonecznych. Dlaczego to takie istotne? Ze względu na to, że im wyższa temperatura powietrza, tym większe ryzyko odparowania alkoholu.

Jak przechowywać wódkę w magazynie zewnętrznym?

Butelki z wódką w magazynie zewnętrznym należy zawsze przechowywać pionowo i należy pamiętać o tym, że im niższa temperatura, tym większe ryzyko, że wódka nie będzie miała odpowiedniego smaku. Wbrew pozorom należy ją przechowywać w temperaturach, które zaleca producent, a nie w jak najniższych temperaturach. Najbardziej optymalna temperatura dla tego typu alkoholu to od 15 do 20°C. Warto pamiętać, że nieprzestrzeganie optymalnej temperatury alkoholu niekorzystnie wpływa na smak wódki i jej właściwości. Piwo, białe wino czy wódkę należy podawać w temperaturze nie mniejszej niż 12°C.

Przechowywanie wina w magazynie – co należy wiedzieć?

Większość nowoczesnych magazynów, w których są składowane alkohole ma stałą temperaturę powietrza, która wynosi od 10 do 13°C. Wina są zwykle przechowywane w cieniu na specjalnych stojakach lub regałach. Każdy przechowywany rodzaj alkoholu powinien być chroniony przed wysokimi temperaturami, wibracjami, przed wylaniem, stłuczeniem w wyniku niewłaściwego sposobu przechowywania, promieniowaniem słonecznym. Dlaczego to takie ważne? Wystawienie alkoholu na działanie wysokiej temperatury np. pod wpływem promieniowania UV może przyśpieszać proces utleniania i tym samym zmieniać smak alkoholu.

Wina czerwone, które są przechowywane w magazynie logistycznym powinny być dostosowane do temperatury określonej przez producenta. Magazyn z obsługą to rozwiązanie dla Ciebie, jeśli zależy Ci na regularnym kontrolowaniu temperatury przechowywanego alkoholu i zapewnieniu mu jak najlepszych warunków przechowywania. W nowoczesnych magazynach należących do Trans-Tok panują najlepsze warunki, które zapewniają alkoholom optymalne temperatury, ochronę przed światłem słonecznym i właściwy sposób przechowywania dla danego rodzaju. W związku z tym jako właściciel sklepu lub hurtowni alkoholi – nie musisz się obawiać o sposób przechowywania trunków. Nasze magazyny są klimatyzowane i spełniają rygorystyczne standardy, co pozwala nam na zapewnienie alkoholom najlepszych możliwych warunków składowania.

Nie należy ich w żaden sposób podgrzewać, aby nie zmieniły swoich pierwotnych właściwości i smaku. Po otwarciu należy je dostosować do temperatury pokojowej i dopiero wtedy tak dostosowane wino należy podać gościom.

Przechowywanie alkoholu w zewnętrznym magazynie – dlaczego to tak istotne?

Przechowywanie alkoholu w magazynie wymaga nieustannego kontrolowania temperatury powietrza, a także wiedzy o tym, w jaki sposób przechowywać poszczególne rodzaje alkoholu. Wiedza o tym, w jaki sposób przechowywać alkohol w magazynie zewnętrznym pozwoli Ci nie tylko lepiej przygotować się do takiego oddelegowania obowiązków firmie logistycznej, ale również sprawi, że będziesz mieć większą świadomość o tym, jak prawidłowo przechowywać alkohole w magazynie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *