Taki sobie „magazynek” przyfabryczny… Skala robi wrażenie

hala magazynowa

Jak wybudowanie wielkiego magazynu, do obsługi którego wystarczy tylko 1 osoba ma wpłynąć na wzrost zatrudnienia? Brzmi jak paradoks, ale tylko pozornie. Otóż – olbrzymia hala magazynowa to sporo miejsca na nowe produkty, a to pozwala zwiększyć produkcję i zwielokrotnić ilość miejsc pracy tamże. Taką strategię przyjęli w Amice, znanym polskim producencie sprzętu AGD. I tu kolejny paradoks, bo miejsca są, a kandydatów do pracy brak. Do niedawna sytuację ratowali pracownicy z Ukrainy, ale jest ich coraz mniej i są coraz bardziej roszczeniowi. Dla Amiki zbawienne okazało się sąsiedztwo zakładu karnego, na terenie którego właśnie planowana jest lokalizacja kolejnej hali produkcyjnej zatrudniającej osoby odbywające karę więzienia.

 

 

 

hala magazynowa
Wielki magazyn z lotu ptaka
hala magazynowa
Wnętrze hali magazynowej

Wracając do wspomnianego obiektu magazynowego, to jest to budowla imponująca. Największy w Polsce magazyn wysokiego składowania. Nie wszystkim się podoba, gdyż piętnastopiętrowe bloczysko mocno wyróżnia się z otoczenia. Niektórym zasłania pewnie widoki, ale jednak są to „widoki na przyszłość”.
Poniższy film opowiada historię tworzenia tej supernowoczesnej hali magazynowej i wskazuje na wszystkie jej zalety. Wymyślili, zbudowali, to się chwalą. Gratulować!

Źródło: money.pl, gazeta.pl, press.amica.pl

Polecamy także: Egzotyka czy nowe technologie? W TSL i jedno, i drugie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *